Odo mňa je to pre túto chvíľu všetko. Ďakujem vám za pozornosť pri sledovaní textových prenosoch z MS počas celého dňa. Prajem ešte dobrú noc.

Do čítania, priatelia!

Najlepší hráči stretnutia:

David Phillips (Veľká Británia).
Andrej Sekera (Slovensko).

Jasné víťazstvo Slovenska 7:1 nad Veľkou Britániou drží hostiteľskú krajinu v hre o postup do štvrťfinále. O všetkom sa môže rozhodnúť už zajtra v súboji medzi Nemeckom a USA.

Za Slovákov sa dnes presadilo sedem rôznych strelcov, v tretej tretine to bol len Bondra. Briti dosiahli čestný úspech vďaka trefe Hammonda zo záveru prvej časti.

59:36
Jackson Whistle ukázal pohotové reflexy, keď ukryl Kochovu strelu švihom v lapačke po zakončení z vrcholu ľavého kruhu.

59:20
Denis Godla so zákrokom po akcii Britov z ľavej strany.

59:15
Slovenskí diváci v tejto chvíľu vstávajú a tlieskajú svojim miláčikom za bojovný výkon, no najmä za pozitívny výsledok.

59:00
Minúta do konca riadneho hracieho času.

58:00
Slovensko dalo gól! A predsa len aj štvrtá lajna má svoj gól! Dobré clonenie pri strele Kocha od modrej, DÁVID BONDRA tečoval puk možno aj päť metrov od brány.

Asistencia: Patrik Koch.

57:30
Godla musel hrať hokejkou po aktivite Hammonda.

57:00
Tri minúty pred koncom zápasu sa začína štadiónom viesť nová mexická vlna.

56:18
Ďalšia krížna prihrávka pred bránkovisko, hráči v bielom ale na ňu nedokázali dosiahnuť.

55:45
Liška si všimol, že má pred sebou voľno, zrýchlil preto, dostal sa do útočného pásma a prihral na Buca. Ten z prvej zhruba o štyridsať centimetrov míňa bránu.

55:35
Záverečná reklamná prestávka dňa, deje sa tak po zrazenej strele Britov na ochrannú sieť.

55:20
Černákova prihrávka zozadu brány na Sekeru, puk preskočil aj modrú čiaru.

54:40
Ako som už spomínal, Slovensko chce hrať na krásu. Párkrát na turnaji sa už ukázalo, že sa to prosto nevypláca.

54:10
Jeden z mála závarov pred Godlom, slovenská obrana si s ním dala rady.

53:40
"Kto neskáče, nie je Slovák, hej, hej, hej!"

Aj takýto pokrik môžeme teraz počuť v Košiciach.

52:53
Napokon to bola nejaká zmiešaná formácia so Zigom a Bondrom, druhý menovaný mal našliapnuté do pásma, jeho strela bola zrazená do rohu.